Kategoria: Fotografia  13 stycznia 2011

Ciekawostka od Sony

Sony wypuściło ciekawy produkt. Monitor podglądowy. Bardzo przydatne urządzenie, trudne do przecenienia gdy filmujemy lustrzankami. Jak podaje producent:

Monitor LCD do szybkiej instalacji na aparatach cyfrowych z wymienną optyką lub kamerze

Duży, 5-calowy panel WVGA do podglądu filmowanego obrazu w wysokiej rozdzielczości

Regulacja kąta obrotu i nachylenia — wygodny podgląd przy filmowaniu z dowolnej perspektywy

Precyzyjna kontrola nad ostrością dzięki wyróżnianiu ostro ujmowanych fragmentów obrazu i możliwość powiększenia obrazu w skali 1:1

Nowy monitor LCD firmy Sony to propozycja dla użytkowników aparatów cyfrowych z wymienną optyką oraz kamer wideo, którzy pragną dokładniej kontrolować obraz podczas nagrywania filmów HD.

CLM-V55 to monitor wideo z 5-calowym ekranem LCD o rozdzielczości WVGA (800 x 480). Urządzenie można z łatwością zainstalować na większości aparatów z wymienną optyką, jak również na współpracujących kamerach HD, przy użyciu dostarczonego adaptera. Ekran o szerokim kącie widzenia umożliwia podgląd czystego, wyraźnego obrazu filmowego zarówno podczas filmowania, jak i odtwarzania.

Ekran można swobodnie obracać i przechylać. Ułatwia to komponowanie ujęć z różnych perspektyw, między innymi przy zdjęciach autoportretowych.

Monitor CLM-V55 zawiera wiele profesjonalnych rozwiązań, które pomagają pasjonatom fotografii i wideofilmowania w uzyskaniu filmów HD wysokiej jakości.

Tryb powiększenia 1:1 pozwala na dokładne sprawdzenie ostrości przez wyświetlenie wybranego fragmentu obrazu w powiększeniu, z dokładnością do pojedynczych pikseli. Uzupełnieniem tego trybu jest funkcja wyróżniania krawędzi ostro ujmowanych fragmentów obrazu.

Szybką i wygodną regulację ustawień monitora w czasie zdjęć umożliwia intuicyjne w użyciu pokrętło sterujące. Regulowane parametry obejmują format obrazu (16:9 / 4:3), głośność, jasność, kontrast, odcień barw, temperaturę barwową i automatyczne zmniejszanie jasności. W precyzyjnym kadrowaniu pomagają znaczniki ekranowe pokazujące rzeczywiste pole wyświetlania obrazu 16:9 lub 4:3 na ekranie telewizora. Poza wbudowanym w monitor głośnikiem monofonicznym użytkownik ma do dyspozycji gniazdo słuchawkowe, które umożliwia jeszcze dokładniejsze kontrolowanie dźwięku.

No i najważniejsze:

Monitor CLM-V55 można z łatwością założyć na szereg aparatów z wymienną optyką i trybem rejestracji filmów HD oferowanych przez Sony i innych producentów. Dostarczony adapter ułatwia montaż na aparatach i kamerach HD wyposażonych w stopkę akcesoriów z automatyczną blokadą bądź stopkę ISO. Do przesyłania sygnału z aparatu do monitora służy dostarczony przewód HDMI, a zasilanie może się odbywać z akumulatora lub zasilacza sieciowego (sprzedawanych oddzielnie). Monitor CLM-V55 jest dostarczany w komplecie z  osłoną ekranu LCD, przydatną podczas zdjęć plenerowych w pełnym słońcu.

 

1 komentarz »

  1. Straszna chałtura reklamowa

    Komentarz by Maciejmakro — 18 stycznia 2011 @ 11:12

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz