Kategoria: Blog  2 października 2014

Tydzień z WKF, Adam Kot

10. WKF – Adam Kot – I miejsce w kategorii Zwierzęta

I_Adam_Kot_Konfrontacja

KWESTIONARIUSZ FRANUSA – kim są finaliści WKF? Dzięki moim pytaniom możemy poznać ich bliżej. A zatem – niech się przedstawią.

Wczoraj, dziś i jutro – na pytania odpowiada Adam Kot

adk_05

wczoraj: 

Od jak dawna fotografujesz?

Fotografuję od 24 lat, od końca szkoły podstawowej, była to fotografia rodzinna i podróżnicza. Świadomie zacząłem fotografować 10 lat temu.

Jaki był twój pierwszy aparat?

Pierwszy aparat, którym zacząłem poważnie robić zdjęcia, to analogowy Zenit.

Jak się zaczęła twoja przygoda z fotografowaniem?

Miałem kolegę, który zaprosił mnie do ciemni i pokazał pierwsze tajniki fotografii i tak mnie to wciągnęło, iż sam potem fotografowałem i wywoływałem.

adk_04

dziś:

Co cię najbardziej pociąga w fotografowaniu, jakie tematy?

Lubię fotografię przyrodniczą, szczególnie ptaki, nie stronię od żelaznych ptaków (samoloty) i sportu.

Jaki jest twój ulubiony fotograf?

Nie mam ulubionego fotografa, uwielbiam oglądać i analizować zdjęcia wszystkich fotografów przyrody, na których mogę się uczyć.

Czy to zawód czy hobby, a może jedno i drugie?

Fotografię traktuję jako hobby, ale jeżeli mam możliwości zarobkowe, to od tego nie stronię.

Czym jest dla ciebie nagroda w WKF NG?

Wielkim prestiżem, uznaniem, dała mi więcej wiary w siebie.

Jakie było twoje największe do tej pory poświęcenie, by zrobić dobre zdjęcie?

Trudno powiedzieć, jest kilka może nie dużych poświęceń ale trudności, które dają się we znaki: wczesne wstawanie, wyziębienie podczas czatowania w zimie, brak kawy, której nie mogę się napić z wiadomych przyczyn {#laugh}. Z racji aktywności zawodowej nie mogę się bez reszty poświęcić fotografowaniu ptaków, zawsze jest wyznaczona granica czasowa, kiedy trzeba skończyć.

Jakie są twoje osiągnięcia fotograficzne? (Wystawy, publikacje, inne konkursy)

Fotografią przyrodniczą zajmuję się dopiero kilka lat, nie odważyłem się na wysyłanie prac na wystawy, ta na NG jest jedną z nielicznych i jest następstwem wystaw lokalnych w moim mieście, które mi pozwoliły inaczej spojrzeć na swoją fotografię.

Gdzie można znaleźć twoje prace?

Mam własną stronę internetową, gdzie panuje duży bałagan, są fotografie i dobre i kiepskie, do których jednak mam jakiś sentyment galeria-adasko.wodzislaw-sl.pl

adk_02

jutro:

Marzenie – co lub kogo chciałbyś sfotografować najbardziej, a najtrudniej o realizację?

Kiedyś marzyłem o sfotografowaniu bielika, ale to wciąż ewoluuje, aktualnie chciałbym złapać zimorodka jak wyskakuje z wody ze zdobyczą (rybką), ale każde udane zdjęcie to dla mnie radość i spełnienie marzenia, czy to duży czy mały ptak. Szczególnie uwielbiam ptaki w ruchu.

Jakie masz plany fotograficzne?

Dalej fotografować ptaki, może lokalnie wydać album o ptakach z mojej okolicy, nie planuję daleko, ponieważ za dużo planów legło w gruzach z różnych przyczyn.

adk_01

park maszynowy:

Czym fotografujesz?

Ostatnio Nikonem D800.

Ulubiony obiektyw?

Nie mam, każdy potrzebny do danej sytuacji zdjęciowej, ale do fotografii przyrodniczej, to ten, na który mnie stać, czyli aktualnie Sigma 120 – 300/ f 2,8.

Rawy czy Jpg?

Fotografuję w rawach.

W jakim programie obrabiasz zdjęcia?

W lightroomie.

Dziękuję za udzielenie odpowiedzi, WFranus

 

6 komentarzy »

 1. Pan „fotograf” nie dodał tylko, że te plany, które legły w gruzach to fakt, że jego koledzy, dzięki którym udało mu się zrobić jakiekolwiek zdjęcia, teraz mają dość jego wygórowanego ego. Wstawanie wcześnie rano? Prawdziwy fotograf robi to zimą przed 4:00, natomiast pan powyżej z biedą wstaje o 8:00 i narzeka, ze to za wcześnie. Nie ma się co dziwić, że coraz mnie osób chce z nim fotografować. Nie dość, że sam sobie średnio radzi, to innym psuje okazje. Sam jeszcze nigdy nie znalazł odpowiedniego miejsca na czatownie, zawsze żeruje na innych. Dlatego jeśli kiedykolwiek, jakimś cudem, uda mu się uchwycić bielika, to będzie to tylko dzięki pomocy bardziej rozgarniętych znajomych. Własnymi umiejętnoścismi nie zrobi tego nigdy.

  Komentarz by Joe — 28 czerwca 2015 @ 18:08

 2. Na ten szkalujący komentarz szkoda odpowiadać, wyniki mówią same za siebie, a pewien sflustrowany, nie umiejący się pogodzić z porażką samozwańczy mistrz fotografii mógłby się bardziej zająć szlifowaniem swoich umiejętności to może wtedy osiągnąłby lepsze wyniki

  Komentarz by AK — 28 czerwca 2015 @ 20:46

 3. Nie wiem o kim mowa, ale widzę jakiś kompleks. Może jest to fakt, że masz żadnego porządnego zdjęcia na które w 100% sam zapracowałeś? Z tego słyniesz w całym Wodzisławiu.

  Komentarz by Joe — 28 czerwca 2015 @ 21:23

 4. Szkalowanie i obrażanie to domena tchórzów, którzy nie mają odwagi podpisać swojego komentarza i z takimi się nie dyskutuje. Koniec
  AK

  Komentarz by AK — 28 czerwca 2015 @ 23:22

 5. ahahahaha też to słyszałem! dzwonił chyba do wszystkich w okolicy, żeby wprosić się na zdjęcia.

  Komentarz by zimny — 29 czerwca 2015 @ 11:36

 6. Te komentarze z zawiści wynikają i świadczą jedynie o piszących, zaś o umiejętnościach i słusznym zwycięstwie w WKF piękna galeria Adama mówi sama za siebie.

  Komentarz by Wichura — 10 lipca 2015 @ 11:23

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz