Kategoria: 3d  2 sierpnia 2010

Witam na moim blogu!

Korzystając z uprzejmości National Geographic Polska, za namową kilku czynników wyższych zdecydowałem się na prowadzenie bloga o fotografii. Zapraszam zatem do mojego bloga.

Zawodowo fotografią zajmuję się od ponad 20 lat. Byłem fotografem, wykonującym między innymi zdjęcia do katalogu spryskiwaczy ogrodowych, fotoreporterem-wolnym strzelcem, publikującym fotoreportaże w dawno zapomnianych tygodnikach, fotoedytorem, szukającycm zdjęć do zacnego dziennika oraz redaktorem fotograficznym (cokolwiek by to miało znaczyć, tak miałem zapisane w umowie) podróżniczego miesięcznika. Pracowałem w agencji fotograficznej, gdzie poznałem tajniki handlu fotografią, a następnie zająłem się używaniem fotografii w publikacjach książkowych, by z czasem przekwalifikować się na grafika, który korzystając z całego dotychczasowego bogatego doświadczenia fotograficznego stara się dbać o poziom fotograficzny prac, które wykonuje. W międzyczasie podnosiłem swoje kwalifikacje w posługiwaniu się oprogramowaniem graficznym do obróbki zdjęć, czyli technikami tajemnymi, co w czasach fotografii cyfrowej jest moim zdaniem umiejętnością konieczną do wykonywania zawodu fotografa i zawodów pochodnych. Praktyka redatorska, fotograficzna i sprawność techniczna pozwoliły mi z pasją oddać się bardzo skomplikownej pracy rekonstrukcyjnej starych fotografii (naprawdę starych, niektóre miały ponad 100 lat) Wszystko to zaowocowało w końcu uzyskaniem propozycji pracy w National Geographic. I teraz jestem tutaj.

Ale dość przynudzania, ciekawych mojego CV zapraszam do strony „o mnie”. Zaczynamy!

 

9 komentarzy »

 1. Radzę kupić sobie słownik synonimów, wtedy dużo lepiej ten wpis będzie wyglądał.

  Komentarz by Kiciamicia — 18 sierpnia 2010 @ 14:02

 2. Myślałem, że robię bloga dla zainteresowanych fotografią, a widzę, że Obrońcy Czystości Stylistyki Ojczystego Języka również go chcą czytać. To miłe. Pozdrawiam. Poprawię się.

  Komentarz by Wojciech — 19 sierpnia 2010 @ 13:46

 3. a co innego prócz fotografii robiłeś?

  Komentarz by MacBlacker — 31 sierpnia 2010 @ 12:28

 4. W Amsterdamie zdzierałem farbę ze ścian, ale to akurat nie rozwinęło mnie w kierunku fotografii (choć pozwoliło na zakup aparatu, czyli jednak…)

  Komentarz by Wojciech — 31 sierpnia 2010 @ 12:31

 5. czyli jednak…

  Komentarz by MacBlacker — 31 sierpnia 2010 @ 12:36

 6. W dziale 3d pustki a tymczasem Fujifilm wyprodukował dwa aparaty do takich zdjęć ;)

  Komentarz by jarekg78 — 2 września 2010 @ 10:06

 7. Zgadza się, trzeba to będzie nadrobić.

  Komentarz by Wojciech — 2 września 2010 @ 10:27

 8. Witam. Którą z kategorii fotografii lubi Pan najbardziej?. Portret, pejzaż czy też zacną reporterkę? A może jest inna dziedzina/pasja?, ale rozumiem związana z fotografią, którą lubi Pan wykonywać Pozdrawiam

  Komentarz by zenit7 — 2 listopada 2010 @ 19:56

 9. Aktualnie pracuję nad krajobrazami. Do tej pory robiłem jakieś reporterskie sprawki i portretowe, ale przyznaję, że obecna technika (HDR, panoramy) daje niesamowite możliwości pejzażystom. I to jest aktualnie mój „konik”. Pozdrawiam, WFranus

  Komentarz by Wojciech — 3 listopada 2010 @ 19:01

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz