Kategoria: Blog  13 stycznia 2011

Wystawa, którą warto obejrzeć.

Już się przymierzałem do napisania, krótkiej notki na temat fotografii p. Andrzeja Kryzy, a tu taka niespodzianka. Wystawa autorska Andrzeja Kryzy. Andrzej Kryza opublikował zdjęcie w NG, w rubryce Twoje zdjęcie, jest aktywnym użytkownikiem portalu Nationalgeographic.pl i ma tam swoją galerię. Polecam jego wystawę, ze względu na wyjątkowe zaangażowanie autora w realizację swoich zdjęć i wspaniałe efekty, które osiąga. Andrzej Kryza nie jest kolejnym nudziarzem, który rejestruje powszechnie znaną rzeczywistość, ale świadomym twórcą, który bierze sprzęt (jak mniemam, dosyć spory i wysokiej klasy) i cierpliwie zmaga się z oczywistością. Jego „Orle gniazda” są dobrym na to przykładem. Temat wspaniały choć niezbyt oryginalny, został pokazany bardzo interesująco i twórczo. Kryza bawi się lampami, błyskami, długimi i krótkimi czasami, marźnie na śniegu, biega z fleszem dookoła ruin, precyzyjnie do bólu ustawia statyw. Jak sam stwierdził, zainspirował go do tak ciężkiej pracy artykuł o Stonehenge, gdzie również autor, Ken Geiger, zmagał się z problemem: jak pokazać coś co znają wszyscy i zostało już obfotografowane tysiące razy. Jednemu i drugiemu, udało się to wyśmienicie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 stycznia 2011, godz. 17.00, Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej. Wystawa będzie otwarta do 27.03.2011 roku. Z całego serca polecam!

 

5 komentarzy »

 1. Owszem – oklaski za pracowitość, zdjęcia nie były chyba zbyt mocno „podrasowane” cyfrowo.

  Komentarz by Maciejmakro — 18 stycznia 2011 @ 11:18

 2. Polecam, fajny blog.

  Komentarz by Rivasoft — 14 kwietnia 2012 @ 14:40

 3. To co ja się dziwię oglądając zdjęcia w galerii,kiedy trafiłam tam ostatnio zupełnie przypadkiem:)))) To się nazywa pasja! :)

  Komentarz by Nieblondynka — 10 października 2014 @ 06:57

 4. Świetny blog. Będę tu zaglądać :)

  Komentarz by Aphotography — 6 maja 2015 @ 15:01

 5. Latarka fajna rzecz. Też zdarzyło mi się używać. Świetne efekty wychodzą :)

  Komentarz by Sławomir T. Nowak — 9 czerwca 2015 @ 16:58

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz