Kategoria: Fotografia  5 lipca 2011

Cinemagraphy

fot.: Jamie Beck

Miliony zdjęć, miliardy kolorów. Fotografia otacza nas zewsząd. Prawdę mówiąc jej ilość osiągnęła wartość krytyczną (w przypadku uranu kończy się to eksplozją, w przypadku informacji, mimo obaw Stanisława Lema, kończy się to WIELKIM NICZYM, przestajemy ją percepować) Co robić? że zadam leninowskie pytanie (dla tych co za młodzi by kojarzyć, Lenin to taki pan z bródką) Kombinować! Ale jak? A proszę…

Dostałem od znajomego linka do galerii prezentującej poniższe zdjęcia. Zadziwiające! Potem poszperałem w sieci i okazało się, że sprawa znana jest od dłuższego czasu i ma tylu zwolenników co i przeciwników. Mnie się podoba, więc postanowiłem propagować. Pomysł na „ruchome zdjęcia” jest ciekawy i co według mnie najważniejsze, jest to interesująca propozycja na prezentację zdjęć w tzw. „nowych mediach” – i-pad, i-pod, i inne i-cośtam czy co tam. Ale dość gadania, oglądajcie ruchome obrazy Jamie Beck! Jeszcze tylko link do „tutka” (czyli jak to zrobić) i przed wszystkimblog autorki ”From Me To You”

fot.: Jamie Beck

fot.: Jamie Beck

 

7 komentarzy »

 1. Ekstra pomysł – trochę jak z Harrego Pottera – czy to przyszłość, czy tylko kich fotograficzny w typie monideł, trudno w tej chwili wyrokować, mi się idea podoba.

  Prośba o rozwinięcie tematu, z wpisu na blogu trudno wyczytać wszystkie niezbędne „myki” techniczne.

  Komentarz by Maciej — 6 lipca 2011 @ 07:11

 2. Z jednej strony ciekawe nowatorskie podejście do fotografii. Z drugiej jednak… przerażające. Włosy modelki powiewają, ale jej twarz nieruchoma jak by to był portret manekina! Pierwsze słowo, jakie mi się skojarzyło to „nieboszczyk”. Statyczne fotografie mają więcej życia, bo je tylko zamrażają, a nie imitują.
  Ogólnie zdjęcia te sprawiają wrażenie sztucznych.

  Komentarz by Kamileo — 14 sierpnia 2011 @ 21:14

 3. Mam problem – nie mogę otworzyć pliku wideo w photoshopie. Jakie musi mieć rozszerzenie, żeby dał się otworzyć? Dodam tylko, że Quick Time Playera mam zainstalowanego.

  PS. te zdjęcia jednocześnie zachwycają i przerażają – cudowny mix odczuć

  Komentarz by katarina — 3 grudnia 2011 @ 00:10

 4. Zaskakujące pytanie. Nie wiem z jakiego photoshopa Pani korzysta. Na pewno w ostatnim (CS5,5) można otworzyć pliki video. Nie wiem jak we wcześniejszych. Trzeba przestrzeń roboczą ustawić na „animation” i plik otworzy się Pani plik wraz z timelinem (na dole razem z klawiszami do uruchomienia) Pliki video jak każdy inny plik muszą mieć takie rozszerzenia jakie odpowiada danemu plikowi. Canon używa plików .mov (nie do końca quictime, ale tak traktowany), inni mogą używać innych. Polecam moje ulubione forum o videfilmowaniu lustrzankami videodslr.pl Pozdrawiam.

  Komentarz by Wojciech — 3 grudnia 2011 @ 18:50

 5. takie zdjęcia bardzo przyciągają uwagę… ;)
  kiedy nowy wpis?

  Komentarz by Szymon — 19 grudnia 2011 @ 14:16

 6. Zdjęcia, jak ktoś zauważył wcześniej, może wyglądają sztucznie, ale pomysł jest bardzo ciekawy. Muszę spróbować wykonać coś takiego.

  Komentarz by Marcin — 14 sierpnia 2013 @ 07:46

 7. świetne są takie zdjęcia, w photoshopie nie widziałem nigdzie opcji tworzenia podobnych zdjęć animacją. Propozycja dla autora artykułu, może by tak krótki toturial jak tworzyć tego typu zdjęcia zawierające animacje?

  Komentarz by Animator — 3 czerwca 2014 @ 19:24

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz